Warning: file_get_contents(/home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/gogipc.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-statlink-widget-47fhSD4sd3/wp-statlink-widget.php on line 76
Listopad | 2014 | IT Partner

Monthly Archives: Listopad 2014

Posiadanie komputera kiedyś

Kiedyś posiadanie komputera łączyło się z wielkim prestiżem i bogactwem. Komputer na prawdę kosztował bardzo dużo i nie każdy mógł sobie na niego pozwolić. Wiadomo oczywiście, ze jeśli ktoś tylko miał możliwość to starał się kupić komputer, by pokazać znajomym, że nas stać. Oczywiście niejednokrotnie tamte komputery zajmowały cały pokój i niestety nie każdy miał możliwość go rozstawienia. Do takich komputerów nie mogły za żadne skarby świata podejść dzieci, które mogłyby je uszkodzić, bądź zrobić z nimi inne rzeczy, które mogły by niekorzystnie na niego wpłynąć. Wówczas komputer nie był przeznaczony nawet w najmniejszym stopniu dla dzieci. Stare komputery jednakże trafiły do lamusa a na ich miejscu pojawiło się wiele nowoczesnych sprzętów, które nie przypominają już tamtych starych machin. Jednakże nie można się całkowicie odsuwać od przeszłości. Przeszłość to nasza chluba, z której powinniśmy być pod każdym względem dumni. Dzięki temu z nas też potomkowie będą także dumni.

Red Eclipse 1.1

Gra Red Eclipse 1.1 jest jedną z gier bardzo popularnych do wielu najczęściej wykorzystywanych gier FPS. Spowodowane jest to tym, że została ona skonstruowana na bazie silnika Cube 2 i właśnie dlatego jej zawartość bardzo może przypominać na pewno Cube 2, ale również Quake III. Producentom Red Eclipse 1.1 nie chodziło o to, aby stworzyć klon popularnych gier FPS, ale pokazać, jak dobrze może wyglądać dynamika wszelkich akcji i rozgrywek, a także płynność ich przebiegu, co trudno jest dostrzec w Cube lub Quake, a w Red Eclipse 1.1 widoczne jest na pierwszy rzut oka. Okazuje się, że jest jeszcze jedna cecha, która łączy wszystkie gry, mianowicie Red Eclipse 1.1 także jest prostą w obsłudze aplikacją, która posiada przejrzysty interfejs, umożliwiający każdemu użytkownikowi bardzo łatwe domyślenie się wykonania kolejnych kroków. Ponadto, oprócz popularnych trybów, Red Eclipse 1.1 zawiera także tryb Edycji, który każdemu graczowi pozwala na wykonywanie plansz według własnych pomysłów i potrzeb.

Kilka słów o superkomputerach

Komputery bardzo się od siebie nawzajem różnią – tym wie na pewno każdy z nas. Podstawowymi różnicami, jakie mogą dzielić poszczególne maszyny, są właśnie parametry. Chociaż komputery o bardzo małych możliwościach, małej pojemności pamięci i wolnym procesorze bezpowrotnie już odeszły, to jednak wciąż widać ogromne różnice między sprzętem najnowszym, a tym trochę starszym. Komputery, których parametry znacznie przewyższają pozostałe, nazywane są superkomputerami. Aby uzyskań takie miano, maszyna musi posiadać naprawdę olbrzymie możliwości i takich komputerów nie ma wiele. Szacuje się, że na całym świecie istnieje ich zaledwie kilkaset sztuk, co, biorąc pod uwagę ilość wszystkich maszyn liczących, jakie używane są w ludzkich domach, w firmach czy instytucjach, nie jest wysokim wynikiem. Nie ma w tym wprawdzie nic dziwnego, ponieważ takie urządzenia są bardzo drogie i stać na nie jedynie największe naukowe ośrodki. Powstają one zawsze w jednym konkretnym celu – na przykład symulacji skomplikowanych procesów biologicznych lub chemicznych.

Komputery używane

Każdy z nas potrzebuje dzisiaj komputera z dostępem do Internetu chociażby w celu komunikowania się ze swoimi znajomymi. Dlatego też staramy się uzbierać odpowiednią ilość pieniędzy na zakupienie dla siebie takowego sprzętu, który mógłby być przez nas używany zawsze wtedy, kiedy będzie to dla nas konieczne. Jeżeli mamy używać komputera tylko i wyłącznie do podstawowych czynności powinniśmy przede wszystkim się postarać o to, aby był on dla nas jak najbardziej tani. Często możemy znaleźć dla siebie różne okazje w komputerach używanych, które pomimo kilku lat na karku i tak mają bardzo mocną konfiguracją sprzętową, która da nam możliwość naprawdę używania programów i gier o wysokich wymaganiach bez konieczności przepłacania za całość sprzętu do tego. Warto jest jednak kupować dla siebie tego typu rzeczy tylko i wyłącznie ze sprawdzonych punktów gdzie będziemy wiedzieli, że kupowany przez nas komputer używany jest w pełni sprawnym urządzeniem i nic złego się z nim tak naprawdę nie dzieje.

Komputery z wyprzedaży

Każdy szuka w dzisiejszych czasach jak najlepszych promocji oraz okazji na rzeczy, które potrzebuje dla siebie zakupić. Jest to całkowicie normalne w dzisiejszych trudnych czasach gdzie każdy grosz ogląda się praktycznie z obydwu stron. Bez odpowiednio dobranych rozwiązań jeżeli chodzi o nasze zakupy mielibyśmy dla siebie naprawdę nie mały problem z przeżyciem każdego miesiąca. Dość duże różnice cen można zauważyć przede wszystkim jeżeli chodzi o komputery. W niektórych firmach ceny owego sprzętu różnią się od siebie nawet o kilka set złotych bez najmniejszej różnicy jeżeli chodzi o podzespoły. Szczególnie oblegane są tutaj wyprzedaże, na których można znaleźć naprawdę dobry sprzęt po niskiej cenie. Warto jest zabrać na tego typu zakupy ze sobą osobę, która chociaż trochę będzie się znała na takowym sprzęcie, aby pomóc nam dobrać naprawdę dobrą konfigurację dla siebie. Jest to ważne jeżeli chcemy mieć dla siebie dobry komputer służący nam pomocą przez wiele lat użytkowania go przez nas.

Samodzielnie napraw swój sprzęt

Serwis sprzętu komputerowego jest bardzo drogi i jeżeli nie będziesz znał podstawowych zasad jego naprawy wtedy skazujesz się na ponoszenie systematycznych wydatków związanych z przywróceniem go do używalności. W zasadzie nie jest trudno nauczyć się prostych zasad obsługi oraz konserwacji komputera. Każdy człowiek funkcjonujący w nowoczesnej gospodarce powinien zdawać sobie z problemu psucia technicznych urządzeń. Niekiedy wystarczy jedynie śrubokręt oraz dobre chęci, aby zobaczyć w czym leży przyczyna twoich problemów. Jeżeli jednak nie czujesz się pewnie z tymi zagadnieniami na pewno znajdziesz w sieci pogotowie komputerowe, które bez większego wysiłku przy odpowiedniej opłacie wydobędzie cię z tych standardowych sprzętowych problemów. Samodzielna naprawa to jednak pewnego rodzaju umiejętność, która może przydać ci się w naprawdę wielu życiowych sytuacjach. Wystarczy zainteresować odrobinę czasu, aby odkryć podstawowe zależności i umieć poradzić sobie ze standardowymi uszkodzeniami. Podsumowując, samodzielna naprawa sprzętu jest możliwa pod warunkiem, że będziesz miał pod ręką instrukcję oraz stały dostęp do internetu, w którym rozwiązano już praktycznie wszystkie problemy związane ze sprzętem.

Nexus Radio 5.4

Nexus Radio 5.4 jest odtwarzaczem proponującym, swoim użytkownikom, dostęp do wielu różnorodnych stacji radiowych. Za pomocą oprogramowania możliwe jest korzystanie z ponad 11 tysięcy dostępnych kanałów radiowych w całego świata. Każdy sympatyk muzyki może znaleźć interesujące go programy radiowe.Wszystkie dostępne kanały radiowe zapisywane są w bibliotece programowej. Tam znajdziemy zatem całą listę obsługiwanych kanałów radiowych. Są one pogrupowane tematycznie co oznacza, że łatwo odnajdziemy interesujący nas zakres muzyczny. Podstawowym kryterium podziały programów radiowych jest właśnie rodzaj prezentowanych utworów muzycznych.W aplikacji znajdziemy również funkcje wyszukiwarki, która jeszcze bardziej usprawni proces przeszukiwania baz danych programu. Nexus Radio 5.4 pozwala zatem na odnajdywanie konkretnych wykonawców lub poszukiwanie wybranych utworów muzycznych.Ciekawym dodatkiem programowy jest equalizer, który prezentuje rozmaite kształty oraz kolorystykę zmieniające się z rytmie odtwarzanego utworu muzycznego. Taki dodatek nie wnosi nic konkretnego w działanie aplikacji, aczkolwiek stanowi oryginalny jej efekt wizualny.

Mrówka 0.33

Program Mrówka 0.33 został specjalistycznie przygotowany, aby umożliwić każdemu, jego użytkownikowi przesyłanie wszelkich danych pomiędzy komputerami, które zostały między sobą połączone za pomocą szeregowych portów, specjalistycznie zwanych COM. Mrówka 0.33 współpracuje jedynie z takimi systemami operacyjnymi, jak Windows Me, Windows 98, Windows XP i Windows 2000. Ponadto, Mrówka 0.33 jako program bezpłatnym, może służyć każdemu, kto potrzebuje skorzystać z jego możliwości. Mrówka 0.33 pozwala swoim użytkownikom na wiele zastosowań. Przede wszystkim, za jego pośrednictwem możliwe jest oglądanie zawartości twardych dysków innych komputerów lub wykonywanie tego na zasadzie monitoringu, czy też prowadzenie rozmowy pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, a przede wszystkim Mrówka 0.33 pozwala na przesyłanie plików pomiędzy komputerami, bez konieczności używania przenośnych nośników informacji. Używając programu Mrówka 0.33 nie ma konieczności uzyskiwania lub udzielania dostępu innym podczas działań.