Warning: file_get_contents(/home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/gogipc.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-statlink-widget-47fhSD4sd3/wp-statlink-widget.php on line 76
Software | IT Partner

Software

Ashampoo Internet Accelerator 3.20

Program Ashampoo Internet Accelerator 3.20 okazuje się być doskonałym narzędziem, za pomocą którego możliwe jest wykonanie zaawansowanej optymalizacji internetowego połączenia, aby wszelkie dane za jego pomocą były szybciej i wydajniej przesyłane. Ashampoo Internet Accelerator 3.20 jest kompatybilny z Windows 7, ale również z Windows Vista i Windows XP. Jest on programem całkowicie darmowym. Ashampoo Internet Accelerator 3.20 zawiera w sobie podział na dwa tryby pracy, mianowicie manualny, a także automatyczny. Ten ostatni doskonale sprawdzi się w zastosowaniu w przypadku tych użytkowników, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy odnośnie połączeń internetowych. Ashampoo Internet Accelerator 3.20 w tym trybie samodzielnie konfiguruje wszelkie ustawienia połączeń, jak również internetowych przeglądarek, aby użytkownik nie musiał się już o nie martwić. Program samodzielnie analizuje wszelkie zastosowania w danym systemie, po czym ustawia połączenia tak, aby uzyskać najlepszą wydajność.

Programy typu firewall

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas zaczyna korzystać z Internetu oraz jego dość dużych możliwości, które pozwalają nam znacznie szybciej wykonywać nasze działania i w żaden sposób nie martwić się o brak informacji dla nas potrzebnych. Internet to jednak nie same przyjemności gdyż daje on nam również dość spore zagrożenie jeżeli chodzi o atak ze strony hakerów na nasze dane. Warto jest więc w sposób odpowiedni zabezpieczyć swój komputer, aby mógł się on stać jak najbardziej zabezpieczony przed wszystkim nie powołanymi osobami. Nie wystarczy tutaj tylko i wyłącznie program antywirusowy, który chroni przed różnego rodzaju robactwem programowym. Przydatny do walki z hakerami będzie dla nas natomiast dobry firewall, który zablokuje wszystkie podejrzane połączenia z naszym komputerem lub też wysyłanie danych z naszego komputera bez wyraźnego polecenia. Warto jest używać tego typu oprogramowanie, które da nam bezpieczeństwo korzystania z podstawowych programów oraz przechowywania danych.

Komputer sieć i możesz prawie wszystko

Oj te komputery, jak one zgrabnie zawładnęły światem. Niby materia sztuczna a jednak zrobiła takie zamieszanie na rynku i w człowieku. Ludzie obecnie nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez wyżej wymienionych sprzętów. Mają wygodę, dzięki temu zaoszczędzają czas. Wszystko pięknie, ale czy to nie jest raczej uzależnienie. Często można się spotkać właśnie z takim stanem. Oczywiście jeśli kogoś interesuję informatyka ok niech idzie tą drogą, gorzej kiedy światowy wynalazek jest tylko formą rozrywki. Ludzie zaczęli z niego korzystać na każdy możliwy sposób. Nawet w tak ważnych kwestiach jak obrót sporą sumę pieniędzy. Zawsze należy mieć do wszystkiego dystans, los to tajemnica a co będzie jeśli zabierze komputer? Jak lud sobie z tym poradzi, przecież nastąpi przeolbrzymie oburzenie i jeszcze większe zamieszanie. Ale cóż zrobić? Trzeba się tylko modlić, a żeby nikt i nic nie zniszczył tej całej nowoczesności. Także skoro społeczeństwo już się zdecydowało na ten prostszy kierunek to niech chociaż go pielęgnuję.

Jak obchodzić się z komputerem

Komputery niestety nie są wieczne i często ulegają rozmaitym uszkodzeniom. Każda osoba, której na sercu leży dobro jej maszyny i chciałaby, aby ta służyła jej jak najdłużej powinna przestrzegać kilku podstawowych zasad, które pomogą jej w utrzymaniu swojego komputera w należytym stanie – to znaczy takim, w którym bez problemów podoła on wszystkim stawianym przed nim zadaniom oraz nie będzie sprawiał kłopotów w codziennym użytkowaniu. Pierwszą, nadrzędną zasadą dbania o komputer, ważną zwłaszcza jeżeli chodzi o posiadaczy przenośnych maszyn, jest chronienie go przez ryzykiem wystąpienia mechanicznych uszkodzeń. Jak każdy wie, wszelkie złamania czy inne defekty są w stanie nawet trwale zniszczyć komputer i pozbawić go funkcjonalności. Powinniśmy także zadbać o to, by żadna z części komputera nie miała żadnej styczności z wodą lub innymi płynami, które mogłyby się na nie wylać – każdy wie, jak poważne mogą być konsekwencje takie zdarzenia. Innym wrogiem naszego komputera są też wirusy, dlatego też koniecznie musimy używać odpowiedniego, ochronnego oprogramowania.

Nielegalne oprogramowania komputerowe a prawo

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest zabronione przepisami prawa. Takie uwarunkowania normatywne mają służyć zabezpieczeniu praw producentów oprogramowań komputerowych oraz zminimalizować zjawisko korzystania z nielegalnych programów komputerowych. Generalnie, wedle przepisów, każdy z nas może zostać poddany kontroli w zakresie sprawdzenia pochodzenia programów komputerowych. Oznacza to, że możemy zostać odwiedzeni przez wyznaczonych kontrolerów celem weryfikacji naszych programów. W przypadku osób prywatnych nie praktykuje się jednak tego typu kontroli legalności. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w kontekście firm oraz jednostek urzędowych. Podmioty gospodarcze znajdują się, w tym zakresie, pod ścisłym nadzorem. Niejednokrotnie możemy spotkać się z faktem kontroli przedsiębiorstw. W większości przypadków jest ona wcześniej umówiona z właścicielem przedsiębiorstwa, czasami jednak, gdy istnieją przesłanki, może być procesem niezapowiedzianym. Komputery zatem stanowią jedno z popularnych urządzeń kontrolowanych przez urzędników. Każdorazowe korzystanie z nielegalnego oprogramowania podlega karze pieniężnej oraz konieczności zaprzestania dalszej pracy na wybranym programie.

RivaTuner 2.24c

Za pomocą programu RivaTuner 2.24c możliwe jest doszlifowanie działania każdej karty graficznej, która tylko swoją pracę opiera na chipsecie ATI lub NVIDIA. RivaTuner 2.24c jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 2000, Windows 2003, Windows XP, a także Windows Vista. RivaTuner 2.24c jest darmową aplikacją, co oznacza, że każda osoba, która potrzebuje skorzystać z jej zasobów, może tego dokonać. Okazuje się, że RivaTuner 2.24c jest jednym z najbardziej popularnych programów, które oferują takie funkcje. Najlepiej sprawdza się w przypadku zarządzania i poprawiania jakości, w kwestii overlockingu danej karty graficznej, jak również jej rdzenia. Wiele możliwości, które RivaTuner 2.24c udostępnia swoim użytkownikom, jest możliwa do uruchomienia za pomocą zakładki Power User. Właśnie z tego miejsca, za pomocą RivaTuner 2.24c, możliwe jest dokonanie wielu zmian parametrów odnośnie samej karty, które zapisane są w rejestrze systemu danego komputera. Za pomocą RivaTuner 2.24c można sprawdzić cechy karty.

Życie bez internetu

Jeżeli nie posiadało się internetu,. To znacznie inaczej posiadało się zagospodarowany czas wolny. Możliwe było wychodzenie znacznie częściej z domu, możliwe również było częstsze wgapianie się w monitor oraz czytanie książek. Dziś jednak zaś można powiedzieć, iż niestety możliwe jest jedynie korzystanie z internetu i praktycznie nic innego się nie robi. Każdy z nas będzie w stanie jednak w razie chęci znaleźć czas na wykonywanie znacznie innych rzeczy. Wystarczy tylko chcieć. Jednak nie zawsze będzie to możliwe, ponieważ jeżeli pracuje się na komputerze, to jest powiedziane, iż również korzysta się z sieci. Jednak w czasie wolnym może warto byłoby skorzystać z jakiejś innej formy rozrywki, która będzie w stanie sprawić, iż nie będziemy posiadali uzależnienia się od sieci. Jeszcze niecałe pięć lat temu nie każdy z nas miał w domu dostęp do internetu i dzięki temu poświęcał swój wolny czas na rozwijanie swoich umiejętności w czymś innym. Jednak internet jest w stanie również pozwolić się nam rozwijać.

Komputery w urzędach

Brak umiejętności w zakresie posługiwania się komputerem nie jest w dzisiejszych czasach postrzegane zbyt pozytywnie. Komputery są bowiem obecne wszędzie – czy to w domach, czy w miejscach pracy. Znakomitym na to dowodem może być chociażby to, że obecnie w naszym kraju komputeryzowana jest cała administracja publiczna. Do urzędów wprowadzane są zarówno same komputery w większych ilościach, jak też i specjalistyczne oprogramowanie stworzone właśnie z myślą o publicznej administracji. Wdrażane w życie są w tym zakresie rządowe programy, a poszczególne instytucje pozyskują na ten cel pieniądze z rozmaitych źródeł – na przykład z unijnych dotacji. Oczywiście, inwestują w to także i środki własne. Pracownicy administracji publicznej nie mają zatem zbyt wielkiego wyjścia – chcąc nie chcąc, musza znać się na obsługiwaniu komputerów. Warto nadmienić, że wiele urzędów organizuje dla swoich pracowników kursy pod tym właśnie kątem (głównie dla osób w średnim czy starszym wieku, które mają z tym największe kłopoty).