Warning: file_get_contents(/home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/gogipc.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-statlink-widget-47fhSD4sd3/wp-statlink-widget.php on line 76
Internet | IT Partner

Internet

Monitory LCD podświetlane ledowo

Z technologią LED do podświetlania monitorów wiązano duże nadzieje. Samsung wprowadził do swojej oferty telewizory z podświetlaniem LED, które to miały oferować znacznie lepszą jakość obrazu. Matryca to prawdopodobnie jakaś VA, ale nie ma co do tego pewności. Porównując jednak modele na zwykłej świetlówce, dla zmylenia przeciwnika nazwane LE z modelami LED, nazwanymi UE (od Unii? Kto ich tam wie…), nie widać aż tak znaczącej różnicy, jakby się chciało. Następnie podświetlenie LED zastosowane zostało do monitorów w laptopach i netbookach. Nie chodziło tutaj o polepszenie obrazu (a przydałoby się), ale o zmniejszenie zużycia energii. To akurat osiągnięto, poza tym ta technologia jest mało atrakcyjna. Ostatnio powstała, na bazie matrycy LG, zastosowanej w Dellu 2209WA, matryca nowa, też IPS, ale z podświetleniem ledowym. Niestety, czerń w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak w Dellu. Kontrastowa ta matryca nie jest, ale ma świetne kolory i kąty. Niestety, też bywają uszkodzone piksele.

Czy zabronić dziecku korzystania z komputera

Rodzice z dziećmi mają zazwyczaj jeden problem sprowadzający się do tego, że nie mogą poświęcić im wiele czasu ze względu na codzienne obowiązki związane z pracą i innymi sprawami. Dziecko trzeba w takiej sytuacji oczywiście czym zająć, a na pomoc jak zwykle przychodzi komputer podłączony do internetu. Jak zła jest to sytuacja wychowawcza przekonują się rodzice dopiero później, ale można powiedzieć, że zabezpieczenie i filtry nałożone na komputer są naprawdę dobrym pomysłem, ponieważ młody człowiek nie powinien mieć dostępu do treści nie przeznaczonych dla jego jeszcze niedojrzałego umysłu. Wiele zasadnym wydaje się zrozumienie tej kwestii. Niestety tego ważnego tematu nie porusza się zbyt często i jest on po prostu zakopywany pod dywan nazwijmy to sobie szczerze racjonalnej niewiedzy. Rodzice zazwyczaj mają świadomość, że ich dziecko może oglądać strony pornograficzne, ale nie dopuszczają do myśli tego, ze może to wpłynąć w jakiś sposób na sam rozwój człowieka. Dzieje się oczywiście zawsze inaczej, a wpływ negatywny jest widoczny gołym okiem. Podsumowując trudno odpowiedzieć czy warto zabezpieczać komputer dziecka. Raczej należałoby się skupić na jego pozytywnym wychowaniu we wszystkich zakresach związanych z szeroko pojętą komputeryzacją.

PowerStrip 3.90 Build 712

Za pomocą programu PowerStrip 3.90 Build 712 możliwe jest dokonywanie w bardzo profesjonalny sposób wszelkiego zarządzania w obrębie monitora danego użytkownika, a także jego karty graficznej. PowerStrip 3.90 Build 712 pozwala na szeroką współpracę z większą częścią, najbardziej popularnych oprogramowań systemu Windows, a jako aplikacja licencjonowana zawiera w sobie wiele, bardzo pożytecznych funkcji. PowerStrip 3.90 Build 712 jest bardzo przydatnym programem, ponieważ za jego pomocą możliwe jest znaczne poprawienie rozdzielczości każdego monitora i ustawienie jej znacznie wyższych parametrów. Ponadto, PowerStrip 3.90 Build 712 pozwala także na ustawienie zdecydowanie wyższej, niż jest w we wszelkich specyfikacjach danych urządzeń, częstotliwości ich odświeżania, co również znacząco wpływa na ich wydajność. PowerStrip 3.90 Build 712 zawiera w sobie możliwości, które pozwalają użytkownikowi na spore polepszenie obsługi w kwestii graficznych chipsetów, nawet gammy kolorów, również ich kalibracji i wielu innych.

Muzyka z komputera

Na pewno jednym z najpopularniejszych zastosowań współczesnych komputerów są multimedia, czyli możliwość oglądania i słuchania plików zawierających takie dane, jak film, obrazy, czy właśnie muzyka. Kto z nas nie słucha muzyki za pomocą komputera, a na dysku nie posiada co najmniej kilkudziesięciu plików mp3? Nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, że słuchanie muzyki stało się najpopularniejszym sposobem komputerowej muzyki, szerzej znanym nawet, niż gry komputerowe czy filmy. Aby jednak z komputera mogły popłynąć jakiekolwiek dźwięki, niezbędna jest karta dźwiękowa, która przetworzy strumień danych na sygnały dźwiękowe, które następnie wyśle do podłączonych do niej słuchawek lub głośników. Dobre karty dźwiękowe to naprawdę duży wydatek, jednak jeżeli nie zależy nam na audiofilskiej jakości dźwięku, możemy po prostu skorzystać z integrowanej karty, która na pewno zamontowana jest na płycie głównej każdego, nawet wiekowego komputera lub zakupić inną, co prawda średniej jakości, jednak ze zwykłym plikami mp3 radzącą sobie świetnie.

Starodawne komputery

Dawniejsze komputery są oczywiście zupełnie odmienne od tych nowoczesnych. Każdy z nas doskonale zna z opowieści i książek jak wyglądał dawniejszy komputer. Nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina tego komputera obecnego, który można zobaczyć dzisiaj. Jednakże wiadomo jest doskonale, ze kiedyś nie było takich nowinek technicznych, jakie są teraz i każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ze wtedy był to największy krzyk mody. I na pewno bardzo dużo kosztował. Dlatego też nie powinniśmy się śmiać z tego sprzętu, bo nasi potomkowie za kilka lat tak samo będą się śmiali ze sprzętu, którego my dziś używamy. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że za techniką nie da się nadążyć, aczkolwiek jeśli tylko uda nam się ja jednak dogonić, to mimo wszystko za chwilę okaże się, ze jest coś lepszego i nowszego niż to co my mamy. Tak to już niestety jest na naszym świecie. Jednakże jest to bardzo dobre, bo dzięki temu wiadomo, ze nie cofamy się do tylu tylko idziemy ku nowszemu, które zawsze jest lepsze.

Internetowe konta i przelewy bankowe

Postęp techniczny jest obecnie na takim poziomie, że wystarczy mieć komputer i internet, aby zorganizować sobie dzień i pozałatwiać wszystkie ważne sprawy. Wielu ludzi korzysta z dobroczynnych działań współczesnej informatyki i nawet swoimi pieniędzmi zarządza przez komputer i internet. Jest to bardzo wygodna forma płacenia rachunków i robienia przelewów, bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Wystarczy tylko dobrze pilnować swoich danych i osobistego komputera tak, aby nie dostał się on w niepożądane ręce. Dlatego też ci, którzy często korzystają z bankowych kont internetowych i komputerowo zarządzają swoimi pieniędzmi, powinni sprawdzać, czy ich komputer nie jest zaatakowany przez wirusy. Jeśli okaże się, że problem wirusów jest duży, należy wybrać się do informatyka, który szybko poradzi sobie ze wszelkimi komputerowymi infekcjami. Płacenie i kupowanie w internecie, a także zlecanie komputerowo przelewów i płatności jest prostym i szybkim sposobem oszczędzania czasu pod warunkiem, że korzysta się z bezpiecznego komputera.

Tlen

Artykuł na temat Polskiego komunikatora internetowego. Tlen jest postrzegany przez wielu jako lider komunikatorów w Europie, bowiem posiada szerokie możliwości w porównaniu do praktycznie każdego Polskiego komunikatora. Oprócz swojej sieci która jest w porównaniu do protokołów z gadu-gadu bezawaryjna, program jest od razu przystosowany do sieci którą opisałem przed chwilą. To jest chyba jedna setna plusów które wynikają z korzystania z tej właśnie aplikacji. Program również posiada zintegrowany moduł dzięki któremu nasza poczta jest na wyciągnięcie ręki lub też na jedno kliknięcie ? Szeroki suport pozwala na wgranie wielu wtyczek które pozwolą nam komunikowanie się w innych sieciach lub też na sprawniejsze korzystanie z informacji które są zamieszczane w Internecie. Chociaż Tlen nie może się pochwalić swoim radiem, może w bardzo łatwy sposób przechwycić stacje dostępne na gadu-gadu. Ponadto rozmowy głosowe, są udostępniane za darmo a pasmo ich przesyłania nie jest może w takiej jakości jak na Skype, jednak bije na głowę również konkurenta gadu-gadu.

Recover Files 3.27

Za pomocą programu Recover Files 3.27 możliwe jest przede wszystkim odzyskiwanie wszelkich, utraconych danych z poszczególnych partycji, które obsługują typowe systemy plików. Recover Files 3.27 jest doskonale kompatybilny z większą częścią wersji operacyjnego systemu Windows. Recover Files 3.27 jest licencjonowaną aplikacją, która w swoich zasobach zawiera sporą ilość profesjonalnych i użytecznych funkcji. Przede wszystkim Recover Files 3.27 oferuje swojemu użytkownikowi odzyskiwanie danych, które zostały utracone na partycjach obsługujących FAT32, FAT16, NTFS 5, a także NTFS. Okazuje się, że Recover Files 3.27 jest prostym w obsłudze programem, więc właściwie każdy użytkownik powinien dać sobie z nim radę bez żadnego problemu. Recover Files 3.27 jest w stanie odzyskać pliki zapisywane w wielu formatach, między innymi PDF, MP3, RAR, RTF, XML, ZIP, HTML, PNG. Ponadto, Recover Files 3.27 zawiera w swoich zasobach także pożyteczne filtry, za pomocą których możliwe są szczegółowe poszukiwania.