Warning: file_get_contents(/home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/gogipc.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-statlink-widget-47fhSD4sd3/wp-statlink-widget.php on line 76
Kompatybilność | IT Partner

Kompatybilność

Tablety graficzne

Tablety graficzne są niekiedy mylone z tabletami PC. Nie wolno ich ze sobą aż tak bardzo utożsamiać. O ile bowiem tablety PC to komputery osobiste, o tyle tablety graficzne są urządzeniami o charakterze wskazującym, które współpracują z komputerami. Można nimi dla przykładu zastąpić komputerową mysz. Tablety tego rodzaju są wykorzystywane w głównej mierze do tego, aby za ich pomocą rysować na komputerze rozmaite elementy graficzne. Podstawowymi częściami, z których złożony jest tablet graficzny są rysik oraz specjalna podkładka. To, co za pomocą rysika jest rysowane na podkładce trafia do komputera – na jego ekranie można na bieżąco obserwować efekty swojej pracy. Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo modeli tabletów graficznych. Różnią się one pomiędzy sobą pod bardzo wieloma względami – miedzy innymi rozmiarami. Urządzenia te są dostosowane do pracy pod różnymi systemami operacyjnymi, co w zdecydowanym stopniu zwiększa ich funkcjonalność. Także i rysiki w takich tabletach spełniają rozmaite funkcje.

Czym grozi używanie pirackiego oprogramowania

Można powiedzieć, że praktycznie wszyscy używają pirackiego oprogramowania z ekonomicznego punktu widzenia. Jego dostępność w erze internetu oraz programów p2p stała się niesamowita i każdy może ściągnąć sobie wszystko czego potrzebuje do zapewnienia sobie odpowiedniej dawki rozrywki. Programy komputerowe każdego typu cieszą się największą popularnością. Faktem jest, że osoby fizyczne mogą w zasadzie bezkarnie z nich korzystać, ponieważ szkodliwość takiego działania jest bardzo niska, chociaż na pewno bledną przy niej zyski uczciwych producentów, którzy jednak przesadzają nierzadko z określoną ceną wytwarzanego przez siebie dobra. To jednak nie jest żadne usprawiedliwienie. Każda firma jednak, osoba prawna musi mieć oprogramowanie w pełni legalne, ponieważ od tego zależy jej przyszłość oraz co może najważniejsze uczciwość. Oprogramowanie legalne dla przedsiębiorstw kosztuje faktycznie rzecz biorąc krocie i należy mieć to cały czas na uwadze. Groźba kary za korzystanie z pirackiego oprogramowania jest jednak tak wysoka, że większość osób zachowuje się w tym aspekcie legalnie. Producenci powinni pomyśleć jednak w końcu nad obniżeniem wysokich cen.

Znajomość podstaw ułatwia życie przy komputerze

Dzisiaj jak nie umiesz obsługiwać sprzętu po prostu nie poradzisz sobie w życiu. Komputery są dosłownie wszędzie i trzeba się z tym liczyć w każdym wypadku, czy to będąc w pracy, czy wykonując zwykłe domowe czynności. Warto ogólnie znać podstawy obsługi sprzętu elektronicznego, aby móc wykorzystać jego niezwykłe funkcje. Każdy człowiek, który odkrywa tajemnice komputerowego świata wydaje się podróżnikiem po zaawansowanym fascynującym świecie najnowszych technologii. Okazuje się, że niestety wiele, szczególnie starszych osób nie ma jak się nauczyć obsługi sprzętu, ponieważ nie zna nikogo kto by posiadał takie umiejętności, a komputer jest przecież tak prostym narzędziem do użytkowania, że nawet samodzielne jego poznawanie może przynieść ogromną radość. W każdym razie jeżeli czujesz się niepewnie warto może zapisać się na jakiś kurs, który organizują instytucje tj. urzędy pracy lub hobbystyczne stowarzyszenia. Nawet możesz poprosić o korepetycje kogoś kto codziennie ma do czynienia z komputerami. Ogólnie dróg nauki jest sporo, ale najlepsza oczywiście jest samodzielność. Naprawdę warto zająć się tematem, którym jest komputer i przynajmniej w minimalnym stopniu opanować jego obsługę. Na pewno Ci się przyda.

Producer for PowerPoint 3.0

Producer for PowerPoint 3.0 jak sama nazwa wskazuj stanowi dodatek programowy do aplikacji biurowej Power Point. Dzięki niemu zyskujemy nowe możliwości tworzenia najrozmaitszych prezentacji multimedialnych.Zastosowanie dodatku sprawia, że standardowe rozwiązania multimedialne mogą zostać urozmaicone poprzez dodanie efektów dźwiękowych. Może to być zapis muzyczny, ale także głos czytający pokazywane informacje. W ten sposób zdecydowanie lepiej oddziaływać będziemy na grupę odbiorców naszej pracy.W konstrukcji slajdów pokazu można także wklejać różnorodne obrazy i nagrania. Oznacza to, że obok prezentowanego tekstu może znajdować się film odtwarzany równolegle do danych prezentacyjnych. Zmiany slajdów nie zaburzają działania pokazywanego nagrania.Aplikacja pozwala także na proste zapisywanie wszystkich danych programowych na różnorodnych nośnikach danych komputerowych. Równie proste staje się zamieszczanie przygotowanych prezentacji na stronach internetowych.Opcje programowe cieszą się zdecydowaną popularnością w pracy różnorodnych agencji reklamowych oraz biur projektujących strony internetowe klientów.

anyTV Free 2.63

anyTV Free 2.63 jest rozwiązaniem programowym dostosowanym do odtwarzania dostępnych telewizji internetowych lub stacji radiowych online. Doskonale sprawdzi się wśród młodych użytkowników oraz kibiców sportowych korzystających z sieciowych transmisji meczów.W zakresie telewizji internetowej aplikacja pozwala na swobodne korzystanie z zasobów ponad 2600 kanałów telewizyjnych o różnorodnej tematyce. Znajdziemy tutaj programy sportowe, ale również różnorodne kanały dokumentalne i muzyczne. Te ostatnie stanowią największy zasób programowy aplikacji anyTV Free 2.63.W zakresie użytkowym aplikacja posiada łatwy w obsłudze interfejs, który pozwala na dowolne ustawianie opcji programowych. Zyskujemy zatem opcje konstruowania własnych list ulubionych kanałów telewizyjnych oraz grupowania ich według ustalonych kategorii. W ten sposób o wiele szybciej i łatwiej odnajdziemy interesujący nas program.Sprawa wygląda bardziej skomplikowanie w odniesieniu do możliwości aktualizacji listy dostępnych kanałów. Taka funkcja zainstalowana została wyłącznie w płatnej wersji programowej. Darmowe rozwiązania zatem nie mogą zostać uaktualnione o nowe kanały o programy.anyTV Free 2.63 posiada analogiczne możliwości w stosunku do słuchanych stacji radiowych. Tutaj dostępne są podobne opcje oraz możliwości ustawiania danej aplikacji komputerowej.

Fale radiowe

W obecnych czasach szybkie przesyłanie informacji stało się już koniecznością. Nie jest ważne czy w firmach, czy w zwykłych gospodarstwach domowych konieczny jest też internet. Stał się on niezbędny do sprawdzania poczty elektronicznej, za jego pomocą można tez przejrzeć nagłówki gazet czy portale. Coraz popularniejsze stają się również usługi elektroniczne. Od kilku lat z powodzeniem świadczą je banki. Wzrasta również liczba zwolenników zakupów przez internet. Jeszcze do jakiegoś czasu, żeby komputer miał internet, musiał być podłączony do odpowiedniego gniazda kablem. Obecnie nie jest to konieczność. Można równie dobrze założyć sieć bezprzewodową. Do sieci podłącza się tylko specjalne urządzenie, które odbiera sygnał, przetwarza go a następnie wysyła dalej w postaci fal radiowych. Fale radiowe nie mają zbyt dużego zasięgu. Ale taka sieć bezprzewodowa to doskonałe rozwiązanie w domach i mieszkaniach. Nie ma konieczności prowadzenia dodatkowych kabli przez całe mieszkanie. Również koszty są mniejsze. Podłączenie każdego komputera do gniazda to zazwyczaj dodatkowy koszt.

SoundEngine Free 4.59

SoundEngine Free 4.59 jest prostym programem, który umożliwia edycję niektórych właściwości plików o rozszerzeniu WAV. Pomimo braku wielu opcji, jakie oferuje konkurencja, aplikacja ta jest warta polecenia.SoundEngine Free 4.59 jest programem dwukanałowym, wobec czego jest często wykorzystywany do masteringu plików muzycznych.Pomimo, że wersja bezpłatna jest poważnie okrojona w stosunku do wersji komercyjnej, to aplikacja nadal oferuje oprócz typowego importu i zapisu na dysku twardym ponad trzydzieści efektów specjalnych. Można je dodać podczas obróbki do naszego utworu muzycznego, zmieniając niekiedy zupełnie jego pierwotne brzmienie. W płatnej wersji możemy rozbudować te możliwości o dodatkowe pluginy i dodatki, co zwiesza liczbę efektów o kolejne możliwości.SoundEngine Free 4.59 jest programem który nie posiada instalatora. Może to być atutem dla wszystkich tych, którzy albo nie chcą zaśmiecać rejestru swojego systemu operacyjnego kolejnymi programami i chcą tylko na jakiś czas korzystać z programu, albo dla tych, którzy nie posiadają takich uprawnień na komputerach na których pracują.Wielu użytkowników uważa, że możliwość pracy jednocześnie tylko na jednym pliku jest poważnym ograniczeniem, chociaż tak samo liczne jest grono osób, które nie widzą w tym znaczącej wady.

Gimp Paint Studio 1.5

Gimp Paint Studio 1.5 jest jednym z dodatków oferowanych w ramach działania programu graficznego GIMP. Dzięki niemu zyskujemy możliwość rysowanie oraz malowania, za pomocą zestawu dostępnych pędzli programowych.Dodatek sprawdzi się doskonale w rozbudowanym procesie tworzenia najrozmaitszych obrazów graficznych, a więc w pracy biur reklamowych, czy wszelkiego rodzaju firm zajmujących się problematyką projektowania witryn internetowych.W zakresie działania oprogramowania mamy możliwość korzystania z różnorodnych opcji rysunkowych, jakie można zastosować podczas pracy malarskiej. Dzięki temu wiernie oddamy wygląd przygotowywanego obrazu.Dodatkowe opcje obejmują różnorodne narzędzi do tworzenia oraz modyfikacji graficznej, jak pędzle, ołówki, różnorodne farby albo grafity. Dzięki temu mamy możliwość wyboru rodzaju projektowanego obrazu oraz zadecydowania o najlepszej technice projekcji.Dodatkowo oprogramowanie udostępnia wiele niestandardowych odcieni kolorystycznych, jakie mogą nadać naszemu rysunkowi realnego wyglądu.