Warning: file_get_contents(/home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/gogipc.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/stat1/domains/it-partner.biz.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-statlink-widget-47fhSD4sd3/wp-statlink-widget.php on line 76
Newsy | IT Partner

Newsy

Sprzedaż podzespołów bazowych

Sprzedaż podzespołów niezbędnych do budowy komputera mocno ostatnio spadła, ale producenci kart graficznych czy procesorów kompletnie nie musza się tym martwić. Klasycznie od wielu lat głównym odbiorcą pojedynczych modeli kart grafiki czy dysków twardych byli zwykli użytkownicy końcowi, pragnący złożyć własny komputer nieco taniej, z pominięciem sporych marży licznych sklepów informatycznych, hurtowni i pośredników. Ale ponieważ na rynku królują dzisiaj rozwiązania mobilne a najlepiej sprzedają się laptopy oraz tablety, zainteresowanie składaniem własnego komputera stacjonarnego mocno spadło. Producenci podzespołów znajdują jednak dla siebie nowe zajęcie – rywalizowanie o uwagę producentów laptopów. Firmy zajmujące się tworzeniem komputerów przenośnych wykorzystują bowiem technologię podwykonawców, chętnie wykorzystując dysk twardy znanej firmy lub pamięć RAM firmy nieznanej, ale posiadającej dobrą ofertę handlową. Uzyskanie kontraktu na wyłączność z takim dostawcą laptopów jest więc głównym celem dostawców podzespołów bazowych.

Popularność programu Winamp

Popularność programu Winamp jest ogromna na całym świecie, większość użytkowników komputerów zna ten program. Część korzysta z niego na co dzień, a część przynajmniej o nim słyszała. Popularność tego programu związana jest głównie z faktem, że za darmo proponuje swoim użytkownikom bardzo wiele. Na rynku jest kilka podobnych programów, jednakże za ich użytkowanie trzeba zapłacić. Winamp uważany jest za bezpieczny i prosty w obsłudze program, jeśli mamy z nim jakiś problem to możemy skorzystać z pomocy w dostępnej programie,albo poszukać na swoje pytanie odpowiedzi na forum internetowym. Program, który jest popularny stale zyskuje na popularności, dzieje się tak dlatego, że gdy znajdzie on już część stałych użytkowników, to oni tylko go polecają swoim znajomym i przyjaciołom. Ten program był jednym z pierwszych programów, który ukazał się na rynku oprogramowań i proponował takie możliwości, dzięki temu, że stale się rozwijał zdobywał nowych użytkowników, nie stanął w miejscu, nie zaproponował swoim użytkownikom tylko jednej wersji. Takie działanie docenili jego użytkownicy i dlatego nie rezygnują z korzystania z niego.

UFRaw 0.18

UFRaw 0.18 stanowi dodatek programowy pozwalający na odczytywanie dokumentów zapisanych w formacie RAW. Nie jest on aplikacją skojarzoną z konkretnym oprogramowaniem komputerowym. Pozwala na samodzielne odtwarzanie danych plików materiałowych albo też jako rozwiązaniem programu Gimp.Dzięki wykorzystaniu oprogramowania UFRaw 0.18 zyskujemy rozbudowane możliwości związane z manipulowaniem określonym rodzajem plików danych RAW. Po pierwsze możemy usuwać różnorodne niechciane zjawiska występujące na naszych informacjach multimedialnych. Należą do nich wszelkiego rodzaju szumy oraz zaburzenia odtwarzania, ale także zmienimy parametry odtwarzania tak, żeby uwidocznić konkretny rejestr głosowy. Warto również nadmienić, że podobne możliwości zyskujemy w odniesieniu do zapisów zdjęciowych. Możemy zatem obracać, przyciemniać i rozjaśniać posiadane zdjęcia.Wszystkie nasze modyfikacje możemy podglądać na monitorze komputera. Prezentowane są one natychmiast po wprowadzeniu określonych poprawek. Stanowi to cenny dodatek pozwalający na dokładne dostosowanie ustawień programowych.Wszystkie dokumenty formatu Raw możemy zapisywać również w innych, bardziej dostępnych rodzajach plików. Największe znaczenie ma tutaj opcja JPG oraz TIFF. Stanowią one najczęściej użytkowane formaty do przechowywania wybranych danych obrazowych i dźwiękowych.

Znaczenie komputerów w nowoczesnej gospodarce

Każda dziedzina naszej gospodarki począwszy od sektor produkcyjnego po przez edukację, medycynę, skończywszy na bankowości działa w oparciu o nowoczesne osiągnięcia technologiczne i informatyczne. Nieodłącznym elementem działalności każdego działu są komputery, ponieważ to dzięki nim i dostępowi do sieci możemy nawiązywać nieograniczone kontakty handlowe, szybko i sprawnie przesyłać i odbierać dokumenty zarówno te urzędowe jak i te związane z obrotem towarowym. Komputery i Internet dają nam ogromną możliwość reklamy i promocji naszych produktów tysiącom zainteresowanych. Również informatyka działa na korzyść przedsiębiorców i rozwoju gospodarki, ponieważ oprogramowania powstałe w oparciu o jej zasady umożliwiają przeprowadzanie wszelkich niezbędnych operacji finansowych, ułatwiają tworzenie analiz i statystyk ma potrzeby rynku, co z kolei ułatwia przedsiębiorcy podejmowanie trafnych decyzji handlowych, jak również cenę istniejącego ryzyka i określenie, jaki profil technologiczny będzie najbardziej dla nas opłacalny.

Czy informatyka jest przedmiotem potrzebnym?

W dzisiejszych szkołach coraz więcej mówi się o przedmiotach, które nie potrzebnie zajmują uczniom ich cenny czas, a poprzez to nie pozwalają im się rozwijać w rzeczach naprawdę dla nich ważnych. Wielokrotnie okazuje się, że przedmioty taki jak chociażby sztuka na profilach szkół średnich związanych z chemią naprawdę nie jest do niczego potrzebna, a tylko zajmuje czas jaki młodzież ma na pobranie całości wiedzy na dany czas. Ostatnimi czasy zaczęto również kwestionować przydatność przedmiotu takiego jak informatyka w szkołach, która nie daje według rodziców wielu możliwości ich dzieciom na przyszłość. Czy, aby na pewno ? Okazuje się, że na przedmiotach takich jak informatyka można bez większych problemów znaleźć informacje dla siebie przydatne na temat tego jak można przygotowywać prezentacje w programach biurowych i jak używać ich samych do swoich podstawowych prac. W wielu przypadkach ludzie nie umiejąc tych rzeczy dobrze mają później dość duże problemy w przyszłości odnośnie tego, aby móc wykonać niektóre działania na potrzeby swojej pracy chociażby jako przedstawiciel handlowy.

RealPlayer

Artykuł na temat znanego oprogramowania odtwarzającego multimedia.
RealPlayer według wielu znawców, przeżył już swój czas chwały i od ponad roku nie potrafi niczym innym niż wyglądem, zachwycić użytkownika. Jednak według mnie, tak akurat nie jest bowiem aplikacja oprócz stylowego wyglądu przypominającego odtwarzacza domyślnego dla Visty, posiada szereg nowych funkcji których brakuje właśnie programom z tej kategorii. Warto zwrócić uwagę na to iż program kiedyś skupiał się wyłącznie na odtwarzaniu plików takich jak RealAudio bądź też RealVideo, a teraz dzięki swojemu świetnemu modułowi aktualizacji, potrafi odtworzyć 95% plików zarówno audio jak i wideo. RealPlayer jest również dobrze znany z możliwości odtwarzania stacji radiowych, bowiem dzięki tej aplikacji, nawet użytkownik który posiada modem, będzie mógł odsłuchać stację w dobrej jakości, bez konieczności rezygnowania z surfowania po Internecie. Dużym plusem jest nawet baza którą posiada RealPlayer, chociaż jest ona złożona głównie z amerykańskich stacji, zawsze znajdzie się stacja która nas zadowoli.

Paper Chase 2 1.0

Paper Chase 2 1.0 jest grą zdecydowanie inną niż wszystkie. Jej główną fabułą jest fabuły brak, a głównym celem bijatyka. Jednak nie to ją wyróżnia spośród innych gier, których celem jest bicie się z przeciwnikami. Grafika jest tu niezwykle uboga, ale przez to zaskakująca i wciągająca. Cały klimat w Paper Chase 2 1.0 odbywa się w szkolnym zeszycie, najtrafniej do polskiego, bo tło jest w jedną linię. Wygląd postaci jest uproszczony najbardziej, jak tylko się dało, bo składają się one dosłownie z kilku kresek i wyglądają, jakby zostały narysowane przez ucznia, który straszliwie nudził się na lekcjach w szkole. Dzięki temu jest grą bardzo przyjazną, odprężająca i wprowadzającą elementy dobrego humoru. Gra Paper Chase 2 1.0 umożliwia swojemu graczowi przystąpienie do rozgrywek przy uprzednim przygotowaniu, mianowicie w dziale Tutorials można na spokojnie poćwiczyć ciosy, które będą później zadawane przeciwnikom. Jest to dosyć istotne, ponieważ w tej akurat grze możliwości zadawania ciosów są różnorodne.

Darmowe oprogramowanie szansą dla biznesu

Biznes potrzebuje przede wszystkim dbałości o koszty, a raczej bardziej szczegółowo maksymalnie ich obniżenie. Faktem jest to, że większość stanowisk pracy wyposażona jest w komputery, które jednak nie funkcjonują samodzielnie, ale wymagają określonych aplikacji. Jak wiadomo nie jest to tania sprawa. Okazuje się, że jest rozwiązanie przynajmniej w tej sytuacji na to, aby oszczędzić bardzo mocno. Darmowe oprogramowanie bazujące na wolnym kodzie staje się szansą produkcji bez narażania się na niepotrzebne wydatki. Wyobraź sobie ile zapłacisz za firmowego Windowsa oraz Office, a mógłbyś je bez większego trudu zastąpić Linuxem lub innym oprogramowaniem. Podsumowując, darmowe oprogramowanie tak jak wspomnieliśmy w treści artykułu jest znakomitą wręcz szansą na to, aby obniżyć drastycznie koszty funkcjonowania każdej działalności, która ma cokolwiek wspólnego z komputerami. Zamiana może być na początku dziwna, bo zaczniesz stykać się z innymi opcjami, ale ostatecznie zapewnisz sobie określony komfort funkcjonowania, a zaoszczędzone pieniądze wykorzystasz na rozwój w innym obszarze. Na początku oczywiście radzimy ci wypróbować pomysł na jednej jednostce, a później stosować go wszędzie gdzie tylko możesz.